Sign in

Stake.com dhe Blockchain $

  • Udhëzues i shpejtë për Stake dhe si funksionon Blockchain
  • Zbuloni se si të përdorni crypto në Stake.com
$
Stake.com Blockchain
  • Aksioni dhe Kripto
  • Blockchain
  • Krijimi i një llogarie në Stake.com
Stake.com është libri sportiv dhe kazinoja më e madhe e crypto në botë.

Stake janë të disponueshme në të gjithë botën, me qindra mijëra lojtarë të regjistruar. Si një faqe për baste crypto , depozitat në Stake.com bëhen duke përdorur Bitcoin , Ethereum dhe kriptovaluta të tjera.

Ky artikull shpjegon se si funksionon Stake dhe blockchain.

Aksioni dhe Kripto

Stake.com ka mijëra slot të ndryshme dhe çdo lojë tavoline të njohur për njerëzimin, si dhe një libër sportiv gjithëpërfshirës crypto ku lojtarët mund të bastojnë në mbi 30 sporte të ndryshme dhe gjithashtu të shijojnë transmetimin e drejtpërdrejtë.

Stake është i disponueshëm në të gjithë botën dhe shpërblen lojtarët besnikë me bonuse VIP çdo muaj.

Për shkak të faktit se Stake.com nuk pranon monedhën fiat, depozitat dhe tërheqjet janë të shpejta kur përdorni lightning si Bitcoin , Ethereum , Litecoin , Ripple dhe disa monedha të tjera.

Blockchain

Blockchain është thjesht një libër i hapur, i pabesueshëm, 100 për qind transparent, që është i disponueshëm për këdo. Është provë nga manipulimi, kështu që është e pamundur të kesh një blockchain që nuk ka të meta sigurie. Disa blockchain janë privatë ndërsa të tjerët janë publikë. Blockchain Bitcoin është 'Proof of Work', që do të thotë se kompjuterët po funksionojnë dhe po zgjidhin algoritme jashtëzakonisht të vështira për të nxjerrë monedha të reja. "Proof of Stake " nga ana tjetër i lejon përdoruesit të mbajnë një numër të caktuar monedhash për të ndihmuar në qeverisjen e komunitetit.

Stake kanë një promo code NEWBONUS dhe ju mund të lexoni udhëzuesin tonë të plotë këtu .

Krijimi i një llogarie në Stake.com

Tani që keni njohuri bazë për Stake dhe blockchain, ja se si krijoni një llogari!

Hapi 1: Regjistrohu. Shkoni te Stake.com dhe shtypni butonin "Regjistrohu". Gjithçka që ju nevojitet është një adresë emaili për t'u regjistruar. Kur pyeteni nëse keni një promo code , shkruani promo code të Stake.com NEWBONUS . Ky kod ju lejon të merrni deri në $1000 bonus kur bëni depozitën tuaj të parë.

Procesi i regjistrimit është i shpejtë dhe i lehtë. Formulari i regjistrimit kërkon më pak se një minutë për t'u plotësuar dhe ju do të merrni konfirmimin me email.

Hapi 2: Mbroni llogarinë tuaj me Google Authenticator. Kjo është opsionale, por nëse shkarkoni Google Authenticator në telefonin tuaj inteligjent dhe e lidhni atë me llogarinë tuaj të re të Stake , ju keni një shtresë shtesë sigurie sa herë që identifikoheni në llogarinë tuaj të basteve ose përpiqeni të tërheqni fonde.

Hapi 3: Krijoni një portofol të mesëm. Ju mund të blini crypto në Stake pa një portofol crypto duke përdorur shërbimin MoonPay, por shumica e njerëzve që përdorin crypto kanë një llogari me Trust Wallet, Coinbase ose një shkëmbim tjetër të madh për të blerë Bitcoin dhe kriptovaluta të tjera.

Duke përdorur Trust Wallet si shembull, kur dëshironi të depozitoni crypto në Stake , thjesht ndiqni këtë zinxhir komandimi:

  • Shkëmbimi juaj > Portofoli i mirëbesimit > Stake.com

Kur është koha për të bërë një tërheqje nga llogaria juaj e Stake , thjesht bëni të kundërtën:

  • Stake.com > Trust Wallet > Shkëmbimi juaj

Më pas mund të crypto n tuaj në monedhën Fiat.

Ne gjithmonë rekomandojmë përdorimin e Ethereum pasi shpejtësitë e transaksioneve janë më të shpejta dhe tarifat janë shumë më të ulëta se Bitcoin !

Hapi 4: Vendosni bastet tuaja. Sapo të keni financuar Stake.com tuaj, mund të vendosni baste sportive dhe të shijoni lojërat e kazinosë.

Plus, përveç bonusit të madh të mirëseardhjes, ju mund të shijoni shumë promovime sportive dhe kazino dhe oferta bonus!

Pasi të kapërceni pengesën fillestare të blerjes së Bitcoin ose Ethereum , është e lehtë të depozitoni dhe tërhiqni në Stake , dhe ne jemi të sigurt se kjo faqe e basteve crypto do të bëhet zgjedhja juaj kryesore!