Sign in

Udhëzuesi i basteve të golfit të Stake.com Masters 2024: Tregjet dhe këshillat

Alex
03 pri 2024
Alex Waite 03 pri 2024
Share this article
Or copy link
 • Merrni të gjitha informacionet e nevojshme për të ditur bastet përpara Masters 2024.
 • Lojtarët mund të bastojnë në turneun e golfit në Stake.com ndërmjet 11 dhe 14 prillit.
 • Stake.com ofron një bonus të ri lojtari, i disponueshëm me kodin NEWBONUS .
Stake
Në Stake.com , bastorët mund të vënë baste në turneun e ardhshëm Masters 2024. Bastet mund të hyjnë në një sërë tregjesh dhe të bastojnë në zgjedhjet para turneut, para-raundit dhe në lojë.

Në këtë udhëzues të plotë të basteve të Stake.com Masters , zbuloni se si të vini bast në një nga ngjarjet më të njohura të golfit profesional në botë.

Stake.com Masters 2024 Guide: Bast në Golf Major

Në përgjithësi, bastorët mund të bastojnë për shumë rezultate gjatë Masters 2024 në Stake.com.

Disa zgjedhje të disponueshme përfshijnë fituesit e turneve, fituesit individualë të raundeve, pesë lojtarët më të mirë dhe shumë më tepër.

Shikoni disa nga zgjedhjet më të njohura të basteve të golfit për Masters në Stake.com më poshtë.

 • Fituesi i turneut - Bast mbi fituesin e përgjithshëm të Masters.
 • Përfundimi i 5-të më të mirë - Zgjidhni një lojtar për të përfunduar në top 5 në renditjen përfundimtare.
 • Top 10 Finish - Zgjidhni një lojtar për të hyrë në top 10.
 • Bëni Cut - Bast mbi një lojtar golfi për të shmangur prerjen pas raundit të dytë.
 • Bast Raundi Individual - Zgjidhni fituesin e çdo katër raundi ose zgjidhni 5 ose 10 fituesit më të mirë.
 • Amatori më i mirë - Amatorët e përzgjedhur konkurrojnë mes profesionistëve në Masters dhe lojtarët mund të zgjedhin amatorin kryesor deri në fund të konkursit.
 • Nën/Përmbi - Bast mbi zogjtë nën/mbi, eagles , pars, etj për lojtarët e përzgjedhur.
 • Vrima në një - Bastoni në vrima nën/mbi një ose zgjidhni një lojtar për të bërë një vrimë në një në çdo kohë.

Këshilla për bast Master

Ka shumë opsione për bastet Masters në Stake.com këtë sezon dhe bastorët mund të përdorin strategji për të mbështetur zgjedhjet e tyre.

Në përgjithësi, lojtarët mund të marrin vendime të informuara duke kryer kërkime para turneut dhe para raundit mbi zgjedhjet e tyre.

Përpara se të vendosni një bast Masters 2024, merrni parasysh përdorimin e disa strategjive të basteve të golfit.

 • Rishikoni formularin e lojtarit. Rishikoni pesë deri në 10 raundet e mëparshme të lojtarit tuaj të preferuar për të gjykuar formën e tyre.
 • Konsideroni tregje të ndryshme . Shmangni zgjedhjen e një fituesi të plotë dhe shikoni statistikat për përfundimet nën/mbi, 5 më të mirat, etj.
 • Përdorni bastet në lojë . Rezultatet e golfit mund të ndryshojnë shpejt dhe lojtarët e basteve mund të rishikojnë dhe rregullojnë shpejt bastet me bastet në lojë.
 • Vendosni një bankroll. Shmangni bastet përtej mundësive tuaja duke iu përmbajtur një shume të bankrollit të basteve para Masters.

Çfarë është Masters?

Masters është një konkurs profesional golfi i luajtur në kursin Kombëtar Augusta në Atlanta , Shtetet e Bashkuara. Është golfi i parë kryesor i sezonit dhe zhvillohet gjithmonë në javën e parë të plotë të prillit.

Kjo garë e golfit u zhvillua për herë të parë në vitin 1934 dhe është bërë një nga turnetë më prestigjioze të golfit të të gjitha kohërave.

Lojtarët fitues të Masters marrin xhaketën e gjelbër të lakmuar nëse fitojnë turneun. Disa ish-fitues të njohur përfshijnë Tiger Woods, Jack Nicklaus, Arnold Palmer, Gary Player, Nick Faldo dhe Phil Mickelson.

Lojtari spanjoll John Rahm fitoi në vitin 2023 dhe do të kërkojë të mbrojë titullin e tij në kompeticionin Masters 2024. Të tillë si Rory McIlroy, Scottie Scheffler , Brooks Koepka dhe Jordan Speith do të sfidojnë Rahm për titull.

Bastet sportive të prillit në Stake.com

Stake.com ka edhe shumë ngjarje të tjera të basteve sportive gjatë muajit prill.

Lojtarët mund të bastojnë në disa nga ngjarjet më të mëdha sportive në mbarë botën me një llogari Stake.com . Më poshtë janë disa nga pikat kryesore të këtij prilli në Librin e Sporteve të Kunjit.

 • Premier League indiane
 • Major League Baseball
 • UEFA Champions League
 • Premier League angleze
 • Madrid i hapur
 • UFC
 • NHL
 • NBA

Çdo lojtar me një llogari të verifikuar Stake.com mund të vë bast në librin sportiv. Bastorët e rinj mund të regjistrohen me kodin NEWBONUS dhe të marrin një bonus mirëseardhjeje për bastet sportive.