Sign in

Parashikimet e Wimbledon 2022 - 3 zgjedhjet më të mira për të fituar Wimbledon $

  • Wimbledon 2022 zhvillohet nga 27 qershor deri më 10 korrik
  • Parashikimi dhe parashikimet përpara fillimit të Wimbledon
  • Hyni në Stake.com për promovimet e Wimbledon dhe bastet live!
$
stake.com Wimbledon 2022
  • Parashikimet e Wimbledon 2022 – 3 zgjedhjet më të mira
Wimbledon është gati këtu dhe ne kemi 3 zgjedhjet më të mira për të fituar Wimbledon 2022!

Megjithëse pikët e renditjes mund të mos jenë në këndvështrimin e lojtarëve, rëndësia historike dhe paratë e çmimeve që ofron turneu do të jenë ende shumë në vëmendjen e lojtarëve kryesorë që janë planifikuar të luajnë.

Turnetë me bar deri në Wimbledon kanë qenë të shkëlqyera deri më tani dhe lojtarët do të duhet të fillojnë të mësohen me barin shumë shpejt.

Kualifikimet po fillojnë këtë javë dhe ata që duan t'ia dalin do të duhet të luajnë tre ndeshje të vështira.

Stake.com do të ketë baste të drejtpërdrejta në të gjithë Wimbledon , ndërsa promovimet e Wimbledon 2022 mund të gjenden gjithashtu në librin sportiv.

Parashikimet e Wimbledon 2022 – 3 zgjedhjet më të mira

Novak Djokovic - Pas një sezoni të lëkundur në terren, i cili rezultoi në një fitore të Masters 1000 në Romë, Djokovic do të jetë më se i etur për të bërë përshtypje.

Djokovic mund të mos ketë domosdoshmërisht mbështetjen më të mirë të turmave, por ai e di që ky turne është i hapur për të dalë mbi fushë.

Askush nuk është as pak afër nivelit të tij në këtë sipërfaqe, edhe kur merren parasysh legjendat si Rafael Nadal që do të konkurrojnë edhe këtë herë.

Pas një paraqitjeje dominuese të vitit 2021, Novak do të jetë i prirur për të mbrojtur titullin e tij dhe për të ngritur një tjetër trofe për të dhe ekipin e tij.

Matteo Berrettini - Fitues ATP Queen's Club 2022, Matteo është një nga lojtarët më dominues me bar të mbetur në turne. Nënkampioni i vitit të kaluar në Wimbledon ka një shërbim të madh, i cili është i përsosur për këtë sipërfaqe kur kombinohet me kombinimin e tij të slices dhe forehand-it, madje ai bëri një set off Novak Djokovic në finalen e vitit të kaluar.

Ai ka bërë përshtypje tashmë në javët e para të lojës me bar dhe kundërshtarët e tij në short nuk do të ndihen shumë të sigurt për t'u përballur me të.

Italiani ka lojën më të mirë për të sfiduar Djokovic në këto kushte dhe do të përpiqet sërish të gjejë formën e tij dhe të arrijë në finale si vitin e kaluar.

Carlos Alcaraz - Alcaraz pësoi një humbje shokuese në French Open 2022 në mënyrë dominuese ndaj një Alexander Zverev të përshtatur shumë mirë.

19-vjeçari ka marrë pushim nga loja dhe po kërkon të jetë plotësisht i freskët për Wimbledon.

Forehand-i dhe backhandi i tij janë shumë të sheshta dhe mund të kërcejnë kur përballen me situata të vështira.

Në bar, ai nuk do të jetë lojtari më i mirë, por mjetet e tij e bëjnë atë të krijojë mundësi ku shumica e kundërshtarëve nuk mund t'i arrijnë.

Nëse Alcaraz mund ta kalojë javën e parë, java e dytë do të jetë e frikshme për cilindo nga kundërshtarët e tij të mundshëm.
Kërkoni për të riun shumë të mbrojtur për të bërë një vrapim të thellë në sipërfaqen e tij më pak të luajtur.

Shkoni te Stake.com për të gjitha shanset më të mira të Wimbledon gjatë gjithë turneut!