Sign in

Parashikimi dhe parashikimet e Ligës së Kombeve të UEFA $

  • Liga e Kombeve UEFA vazhdon këtë fundjavë
  • Parashikimi i Danimarkës vs Kroacisë
  • Parashikimi i Anglisë vs Italisë
$
Stake.com Nations League
  • Ndeshja 1 – Danimarka – Kroacia
  • Ndeshja 2 – Angli – Itali
Liga e Kombeve të UEFA -s përfshin të gjitha skuadrat kualifikuese nga Evropa dhe i vendos ato në grupe që mund t'i shohin të sigurojnë mbijetesën e tyre në Euro 2024 .

Ka liga të ndryshme në Ligën e Kombeve dhe Grupi A përmban disa nga 10-20 ekipet më të mira në botë.

Linjat e Stake.com UEFA së Kombeve të UEFA-s janë më të mirat në lojë, me baste të drejtpërdrejta në çdo lojë dhe gjithashtu disa promovime emocionuese!

Ndeshja 1 – Danimarka – Kroacia

(e premte, 10 qershor 2022)

Danimarka do të ndihet e sigurt duke shkuar në një përplasje kundër Kroacisë, një tjetër skuadër në trendin e fundit.

Pas një rikthimi kundër një prej më të mirëve në botë në Francë, Danimarka është tani në radarin ndërkombëtar, në një mënyrë të madhe. Lojtarë si Cornelius , Eriksen dhe Hojberg mund të shfaqen të gjithë në këtë lojë dhe qëndrueshmëria e tyre tregon një nga skuadrat më solide në të gjithë Evropën. Duke mos hequr dorë kurrë nga ndeshja, dhe gjithmonë duke luftuar për golin e fundit, Danimarka ka një aftësi të fortë mendore në krahasim me shumicën e skuadrave evropiane dhe është një kërcënim nëse kundërshtarët i mungojnë në çdo ditë kur përballen.

Kroacia, e udhëhequr nga Luka Modric, aktualisht është në vendin e katërt në një edicion shumë të hershëm të Ligës së Kombeve të UEFA -s dhe do të shikojë drejt kësaj ndeshje për të ndryshuar gjërat. Ish-finalistët e Kupës së Botës do të jenë të etur për t'u hakmarrë për fillimin e tyre të dobët dhe ekipi i tyre e di se ata janë të aftë për gjëra më të mëdha dhe më të mira.

Kroacia luan një lojë shumë reaktive dhe i bazon strategjitë e saj në mënyrën se si kundërshtarët e tyre duan të mbrohen. Ata mund të ulen në posedim, si dhe të godasin në sportel, në varësi të personelit në fushë.

Parashikimi - Danimarka 2-2 Kroacia.

Ndeshja 2 – Angli – Itali

(e shtunë, 11 qershor 2022)

Gareth Southgate do të jetë në kërkim të një kandele në kampin e Anglisë pas dy ndeshjeve dërrmuese për të nisur fushatën e UEFA -s. Duke barazuar me Gjermaninë dhe duke humbur nga Hungaria, Anglia e di se niveli i talentit të tyre është një nga më të mirët. Mospërputhjet e tyre duhet të adresohen, dhe kjo vjen me mungesën e golave në kohët e fundit.

Kërkoni që Harry Kane të rrisë ritmin pasi shënoi golin e tij të 50-të ndërkombëtar kundër Gjermanisë në kohën e lëndimit. Kjo do të jetë vendimtare nëse Anglia dëshiron të hakmerret për finalen e Euro 2022 dhe ky do të ishte vendi dhe koha e përsosur për ta bërë këtë.

Italia e di se do të ketë një detyrë të vështirë përpara saj në Angli, dhe loja e saj ka qenë shumë e dobët për të thënë të paktën. Ka shumë kthesa kur bëhet fjalë për Italinë në futbollin botëror dhe humbja e tyre e fundit ndaj Maqedonisë së Veriut në kualifikueset e Kupës së Botës duhet ta marrë tortën.

Parashikimi - Anglia do të fitojë. Fuqia e zjarrit sulmues më në fund do të shfaqet për Tre Luanët .

Ju mund të bastni në çdo ndeshje të Ligës së Kombeve të UEFA në Stake.com, me baste të drejtpërdrejta të disponueshme gjithashtu.
news image John Eastwood 17 qer 2022 View more