Sign in

Stanley Cup Play Off Parashikimet dhe Parashikimi $

  • Merrni këshilla për bastet e Stanley Cup përpara ndeshjeve të Play Off të kësaj jave
  • Parashikimi i Ortekut Colorado Avalanche vs Edmonton Oilers
  • NY Rangers / Carolina Hurricanes vs Tampa Bay Lightning Prediction
$
stake.com stanley cup
Playoff-et e NHL -së janë katër skuadrat e fundit që konkurrojnë për Stanley Cup .

Këto katër skuadrat e fundit do të vendosin çdo sekondë të këtij sezoni të mbetur drejt qëllimit të tyre dhe duhet të gjejnë një mënyrë për ta bërë atë të funksionojë.

Me afrimin e shpejtë të Finaleve të Konferencës, trajnerët do të zbatojnë strategji edhe më të forta mbrojtëse dhe do të përpiqen të dalin me disa opsione kreative sulmuese.

Forma e peizazhit ka ndryshuar ndjeshëm që nga raundi i parë, dhe thrillerët vetëm sa po bëhen më argëtues.

Merrni këshillat dhe parashikimet tona për aksionin e kësaj jave në NHL ! Bastet e drejtpërdrejta janë të disponueshme në çdo lojë në Stake.com .

Kolorado Avalanche vs Edmonton Oilers

Kjo seri do të shfaqë ekipin më të mirë të mundshëm të NHL në ligë, kundrejt ekipit më të nxehtë në ligë.

Colorado Avalanche më në fund ka hequr qafe mallkimin e tyre të raundit të dytë që i ka pllakosur gjatë viteve të fundit, dhe tani duket se do të përpiqen të bëjnë një paraqitje të Stanley Cup që fansat e tyre kanë pritur.

Të ngarkuar me opsionet më të mira sulmuese në ligë, Avalanche ka recetën e përsosur për të ngritur Stanley Cup .

Seriali i tyre kundër bluve nuk ishte edhe aq bindës. Megjithatë, Kampionët priren të avancojnë edhe në kohët më të vështira.

Kërkoni që Kolorado të shtyjë ritmin dhe të krijojë mundësi kundër një kundërshtari që do të ndihet gati për të luajtur.

Edmonton Oilers janë një histori e mrekullueshme që ka nisur një sezon të udhëhequr nga Connor McDavid .

Forma e tyre konsistente i ka çuar në finalet e Konferencës dhe nga ky moment gjithçka do të jetë para shtëpie.

Një ekip i ri me shumë potencial, Naftëtarët kanë një listë që duket se do të vendoset për shumë vite përpara.

Kjo përvojë do t'i vërë ata me të vërtetë në provë nëse mund t'i fitojnë të gjitha.

Avalanche është ndoshta skuadra më e rrezikshme e mbetur dhe ata kanë kënaqësinë t'i zbulojnë ato përmes një serie me shtatë ndeshje.

Parashikimi - Colorado Avalanche në 6 ndeshje.

NY Rangers/Carolina Hurricanes vs Tampa Bay Lightning

Lightning janë në mes të një tjetër vrapimi të Stanley-t, dhe ata vërtet besojnë se mund ta bëjnë këtë, si një nga ekipet më me përvojë në këtë garë.

Tampa Bay di se si t'i trajtojë situatat e lojës dhe ndryshe nga shumica e skuadrave mund të kalojnë kur udhëheqin, dhe gjithashtu vijnë nga prapa kur duhet të gërmojnë thellë.

Në betejën lindore, Lightning kanë bërë një punë të shkëlqyer për të dërguar kundërshtarë cilësorë në Florida dhe Maple Leafs .

Kushdo që të përballen në finalet e Konferencës, nuk do të mjaftojë për Lightning dinastike.

Parashikimi - TB Lightning në 6 ndeshje, ata do ta kalojnë atë në fund dhe do të sigurohen që të jenë në garë për një Stanley Cup .