Sign in

Parapamje e javës 1 të finaleve NBA -së $

  • Golden State Warriors – Boston Celtics vs këtë javë
  • Zbuloni se si Golden State dhe Boston dolën në finale
  • Merr parashikimet e ndeshjeve 1 dhe 2 të finaleve NBA !
$
stake.com nba finals
Më në fund finalet e NBA janë këtu, që do të thotë se dy skuadra po garojnë për një kampionat NBA .

Golden State Warriors do të përfaqësojë Konferencën Perëndimore, ndërsa Boston Celtics do të përfaqësojë Bregun Lindor.

Tifozët janë në një kënaqësi absolute pasi dy skuadrat më të mira në NBA përballen për kurorën.

Lojtarët nga të dyja palët kanë një spektër përvojash të ndryshme dhe kjo seri do të tregojë se si ato përvoja përkthehen në basketboll fitues.

Dhe pas kalimit të një tre raundi kaq të plotë në konferencat e tyre përkatëse, këto dy skuadra do të duhet t'i lënë të gjitha jashtë fushës edhe një herë.

Stake.com ka në dispozicion çdo treg bastesh, me baste të drejtpërdrejta në finalet e NBA , përveç ofertave dhe promovimeve speciale të bonusit.

Analiza e ekipit

Golden State Warriors

  • Fituesit e Konferencës Perëndimore
  • Rruga drejt finales - Nuggets , Grizzlies , Mavericks

Stephen Curry dhe Warriors janë përtej ekstazës nga një tjetër paraqitje në finalet e NBA , e pesta në shtatë vjet.

Pas atyre që dukej se ishin dy vite me fat të keq dhe sezone të mbushura me lëndime, tifozët e Warriors mund të gëzohen pasi arritën edhe një herë në finalet e NBA .

Duke kaluar sezonin si fara e tretë në Perëndim, Warriors nuk përfunduan ashtu siç dëshironin.

Për fat të tyre, megjithatë, një ingranazh u kthye në fillimin e Playoffs të NBA . Duke u përballur me një skuadër të vështirë të Nuggets , Warriors kaluan në masë të madhe për shkak të lojës së të riut Jordan Poole .

Pas dërgimit të Denver , ata u drejtuan për në Memphis dhe u heat drejt një rivali të hidhur në Ja Morant dhe shoqërinë.

Më në fund, fitorja e tyre 4-1 ndaj Mavericks mbylli një turne dominimi perëndimor dhe i çoi ata drejt finaleve të NBA .

Boston Celtics

  • Fituesi i Konferencës Lindore
  • Rruga drejt finales - Nets , Bucks , Heat

Jayson Tatum më në fund e ka hequr majmunin nga shpina, ai është një finalist i NBA .

Nuk ka dyshim se sa i mrekullueshëm ka qenë Boston këtë vit, por këto play-off janë theksuar nga aftësia e tyre për të fituar ndeshjet përsëri në kohë.

Rruga ndihet si shtëpia e saj për Boston , dhe shumica e fitoreve të tyre të rënda kanë ardhur në shfaqje të heshtura kundër më të mirëve nga më të mirët.

Thellësia në këtë ekip të Celtics është pothuajse asnjë dhe u siguron atyre një rotacion të vazhdueshëm të ekipit që mund t'i mbajë kundërshtarët në këmbë, duke ruajtur aftësinë e freskët.

Ky ekip duket se do të jetë në pozitën kryesore për të luftuar për një kohë të gjatë. Të talentuar atletikisht dhe mendërisht, Celtics kanë marrë rrugën më të vështirë për të arritur në finale dhe nuk do të pendohen për testet e betejës që kanë marrë.

Nuk ka shumë ndarje të këtyre dy skuadrave, por përvoja e Warriors mund të ndikojë në skuadrën e të rinjve Celtics .

Analiza e serive (Lojërat 1 dhe 2)

Boston duket se po largohet nga performanca në rrugë, dhe lojërat e tyre më të mahnitshme kanë qenë nën presionin e një turme armiqësore në shtëpi.

Megjithatë, ky serial do të duket ndryshe.

Warriors janë të njohur për të pasur një nga turmat më elektrike në shtëpi, gjë që i çmend lojtarët e tyre kur janë në ngrohje.

Warriors kanë një shans të mirë për të fituar të dyja ndeshjet një dhe dy. Në përgjithësi, kompleti do të varet nga kush gjuan më vazhdimisht.

Parashikimi - Golden State Warriors do të fitojë ndeshjen 1 dhe ndeshjen 2 për të udhëhequr serinë 2-0.
news image James Smith 17 qer 2022 View more