Sign in

Parashikimi i $ NBA - Parashikimi i lojës 6 Golden State Warriors vs Boston Celtics

  • Seria e Golden State Warriors vs Boston Celtics vazhdon këtë javë
  • Golden State aktualisht kryeson 3-2 në seri
  • Merrni parashikimet e ndeshjes 6 të finales NBA !
$
Finalet e NBA Golden State Warriors vs Boston Celtics Loja 6 Parashikimi $
Finalet e NBA -së u kanë dhënë një kënaqësi tifozëve të basketbollit në të gjithë botën dhe nuk kanë përfunduar ende. Pasi Golden State Warriors barazuan serinë me një fitore të shënuar në rrugë në Boston , dukej se gjithçka ishte e mundur.

Ndeshja 5 e së hënës mbrëma pa që Warriors të kalojnë në epërsi 3-2 në seri.

Stake.com ka në dispozicion çdo treg bastesh, me baste të drejtpërdrejta në finalet e NBA , përveç ofertave të bonusit dhe promovimeve speciale.

Kampionati është ende në pritje në këtë moment dhe të dyja skuadrat do të ndihen sikur kanë humbur mundësitë në të dy skajet e spektrit. Fuqia e yjeve, drama dhe pasiguria janë të gjitha karakteristika të shkëlqyera për t'u theksuar brenda një rëre finale të NBA së, kjo seri ka pasqyruar të gjitha këto dhe më pas disa.

Loja 6 do të rezultojë të jetë thelbësore në fituesin e serisë, dhe pa dyshim do të formësojë pjesën tjetër të historisë së NBA përgjithmonë.

Nuk duhet të ketë asgjë që përkeqëson vullnetin e Golden State Warriors tani. Heroikët e yllit Stephen Curry u shfaqën edhe një herë për botën për t'i parë në lojën 4, dhe pa veprimet e tij nuk do të flitej për një lojë shumë të rëndësishme pesë në Bay. Steve Kerr e shprehu më së miri kur tha se do të falënderonte Stephen për këtë performancë pasi thjesht mund të kishte shpëtuar shpresat e tyre për sezonin dhe finalet.

Me sa duket, Warriors nuk po luajnë ende në mënyrën më të mirë të aftësive të tyre dhe lojtarët e tyre po gjuajnë me ritme të ulëta efikasiteti. Fakti që ata po tregojnë guximin dhe vendosmërinë për të luftuar nga dy një dhe një zero poshtë për ta bërë këtë një luftë tregon një përmirësim të madh nga dy sezonet e fundit.

Jayson Tatum dhe Boston Celtics do të ndihen të vështirë për shkak të mundësive të humbura në ndeshjen 4 dhe 5.

Ime Udokah kthehet në tabelën e vizatimit në një lojë do or die gjashtë në GSW , e cila i sheh Celtics në një pozicion të njohur. Por ne mund ta shohim këtë duke shkuar në ndeshjen e shtatë.

Parashikimi: Boston do të marrë lojën 6.