Sign in

Parashikimet NHL - Colorado Avalanche vs Tampa Bay Lightning Stanley Cup Final $

  • Merrni këshilla për bastet NHL përpara finales së Stanley Cup
  • Parashikimet e serive Colorado Avalanche vs Tampa Bay Lightning
$
Colorado Avalanche vs Tampa Bay Lightning Stanley Cup Final $
NHL ka qenë një pamje shumë e këndshme për tifozët e sportit në vitin 2022, kryesisht për faktin se playoff-et kanë qenë një nga më emocionuesit në histori. Pavarësisht nëse është një masterklasë mbrojtëse nga të dy portierët, ose një shkëmbim zjarri që sheh het-tricke të shumta në një lojë të vetme, ka pasur kaq shumë momente kryesore që tifozët të kujtojnë.

Turneu tani është në renditjen e dy të fundit. Këto dy skuadra ia kanë dalë mbanë në konferencat e tyre përkatëse dhe tani kanë mundësinë të luajnë për një Stanley Cup .

Gjithçka zbret në këtë grup lojërash, të cilat ose do të jenë një moment i madh triumfues ose për të menduar për një kohë të gjatë. Tampa Bay Lightning nuk është i panjohur për këtë javë dhe kampionati i tyre në fuqi do të thotë se ata janë mjaft të mirë në fakt.

Nga ana tjetër, Colorado Avalanche ka një listë të ndërtuar për të shënuar skuadra jashtë ndërtesës dhe atyre do t'u duhet të luajnë një mbrojtje të pastër për të mbijetuar.

Stake.com ka baste të drejtpërdrejta në çdo lojë NHL . Identifikohu për rekuizita NHL dhe baste lojërash, si dhe promovime ekskluzive.

Mallkimi i daljes së hershme të rrumbullakët më në fund u hoq nga shpina e Ortekut të Colorado Avalanche dhe ata janë gati të shkatërrojnë konkurrencën. Skuadra sulmuese më e rëndë e NHL -së për momentin, Avalanche krijon kaq shumë për shkak të armëve që u ofrohen në sulm dhe në mes. Patinatorët e tyre ofrojnë sigurim aty ku është e nevojshme dhe atyre u lejohen kaq shumë goditje në një lojë për shkak të mënyrës se si lëvizin topin. E kundërta e plotë e Lightning , ata shpesh pranojnë gola, por shënojnë aq shumë sa nuk janë në gjendje të kthehen apo të konkurrojnë. Nëse ka diçka për të kërkuar për sa i përket dobësive të Avalanche , mund të jetë rotacioni i tyre i portierëve gjatë gjithë kësaj serie. Ata kanë dy portierë që nuk janë aspak afër nivelit të GK -së kundërshtare, që mund të nënkuptojë se speci i golit do të jetë efektiv.

Rikthimi në ndihmë dhe lehtësimi i jetës në anën e pasme do të jetë i rëndësishëm për Colorado nëse duan të fitojnë këtë seri.

Skuadra më me përvojë dhe më e fortë e Ligës në dy vitet e fundit, Tampa Bay Lightning , është kthyer në një tjetër finale Stanley Cup Stanley. Pas humbjes 0-2 ndaj NY Rangers , jeta dukej e vështirë dhe e pashpresë. Sidoqoftë, vullneti i plotë dhe njohuria që zotëronte Lightning ishte e mjaftueshme për të sjellë një rikthim të madh në një fitore të serive katër deri në dy ndeshje për të arritur këtu. Vasi është një nga portierët në botë dhe po dëshmon vlerën e tij sa herë që merr akullin, duke e mbajtur skuadrën në shpinë nga porta e tij. Lightning di të luajë hokej në një nivel të lartë themelor dhe shpesh rezulton në më shumë lojëra fuqie dhe mundësi për ta. Mbrojtja kthehet në ofendim të madh kur ekzekutohet në mënyrë korrekte, dhe Lightning di gjithçka për t'i bërë gjërat të ndodhin nga një skaj i akullit në tjetrin.

Parashikimi i Serive - Colorado Avalanche për të fituar 4-3 në një seri të ngushtë.

Do të shohim se si do të dalin këto dy skuadra në ndeshjen 1 të mërkurën!
news image John Eastwood 17 qer 2022 View more