Sign in

Open French 2022 - Këshilla dhe parashikime $

  • Open French 2022 që zhvillohet këtë javë
  • Merrni këshilla për bastet e Open French për Roland Garros këtë javë!
$
Këshilla dhe parashikime të hapura franceze 2022 $
French Open 2022 zhvillohet këtë javë, me disa nga lojtarët më të mirë në botë në veprim në Roland Garros në Paris, Francë.

Tenisi po fiton tërheqje ndërkombëtarisht dhe ndërsa më shumë tifozë tërhiqen nga sporti, konkurrenca do të bëhet më e mirë dhe më e mirë.

Turnetë e këtij viti në balte kanë qenë të shkëlqyera për t'u parë dhe French Open këtë javë do të jetë edhe më i mirë.

Ka disa histori që do t'i bashkëngjiten Roland Garros këtë vit.

Qoftë lëndimet e Nadal , ringjallja e Djokovic , apo mrekullia e re në Carlos Alcaraz , ka shumë për t'u kujdesur.

Kushtet në French Open janë gjithmonë të ngadalta, gjë që do të rezultojë në mitingje më të gjata dhe lojtarët që përpiqen të kuptojnë se si kërcehet topi.

Stake.com ka shanset më të mira të drejtpërdrejta dhe shanset më të mira në lojë. Shkoni në Stake.com tani dhe hidhini një sy, me bastet e drejtpërdrejta të disponueshme çdo ditë.

Le të shohim disa nga fituesit e mundshëm të këtij French Open.

Carlos Alcaraz

Po na mbarojnë superlativat për të përshkruar talentin dhe aftësinë që ka ky i ri nga Spanja. Plotësia e lojës së tij nuk është pothuajse asnjë.

Ai mund të mos ketë fituar ende 20 Grand Slam, por nuk është kjo gjëja. Ky fëmijë është i veçantë dhe do të jetë një lojtar i sigurt në librat e historisë kur gjithçka të thuhet dhe bëhet.

Kërkoni që Alcaraz të pushojë dhe të jetë plotësisht i aftë për të provuar në pesë fitoret e tij më të mira ndonjëherë në French Open.

Novak Djokovic

Djokovic ka pasur një formë të shkëlqyer në këto dy javët e fundit dhe duket se ka luftuar me demonët e tij të brendshëm me sukses me rezultate që kanë qenë masive për besimin e tij.

Legjenda serbe ka grumbulluar mbi 21 Grand Slam dhe nuk duket se do të ndalet së shpejti.

Balta nuk është sipërfaqja e tij më e mirë, por ai ka dëshmuar të jetë veçanërisht vdekjeprurës në të gjatë viteve të fundit.
Nëse Novak është i aftë, ai mund të jetë në gjendje të mundë 'Mbretin e baltës' Rafael Nadal dhe të shkojë deri në fund këtë javë.

Rafael Nadal

Ky është turneu më i mirë i Nadal . Atij do t'i duhet të kanalizojë mentalitetin e tij në mënyrë që t'i mbijetojë gjashtë raundeve të pesë setters rraskapitës, të cilat ai do të kërkojë t'i minimizojë në fuqinë e tij më të mirë.

Nadal aktualisht po përballet me dhimbje në këmbë dhe për këtë mund të pengohet lëvizja.
Nëse mjeshtri i baltës mund ta fitojë këtë turne ndërsa është më pak se 100% i përshtatshëm, nuk ka asnjë shpresë për pjesën tjetër të fushës.

Ka vlerë të caktuar në shanset e tij, por në formën aktuale do të duhet të gjykohet se si ndihet ai atje në gjykatat e Parisit.

konkluzioni

French Open 2022 do të jetë një garë e vështirë dhe e zmadhuar për shkak të gjendjes aktuale të Rafës. Kushdo që fiton do të duhet ta fitojë atë, dhe këta janë tre me shanset më të mira për ta bërë atë!